(Ziare.Com) Candidatii USL la nivel national

Uniunea Social Liberala si-a finalizat listele de candidati pentru alegerile parlamentare din 9 decembrie si a inregistrat candidaturile la Biroul Electoral Central. Astfel, USL are 452 de candidati – 406 in tara, 40 in Bucuresti si 6 in colegiile din diaspora – adica in toate colegiile posibile.

Impartirea candidaturilor s-a facut, asa cum era de asteptat, cu PSD si PNL luand cea mai mare parte a colegiilor. Astfel, social – democratii au primit 230 de colegii, PNL – 174, PC – 30 si UNPR – 18. PSD are aproape 51 la suta din totalul candidatilor, PNL – 38,5 la suta, PC – 6,6 la suta, in timp ce UNPR a primit 4,2 la suta din totalul candidaturilor USL.

PC are cate doi candidati doar in judetele Bacau, Cluj, Galati si Suceava, in timp ce UNPR are doi candidati doar in judetul Neamt, fiind totodata singurul partid fara vreun candidat pentru diaspora.

De partea cealalta, USL are doar candidati din PSD si PNL in 13 judete – exact cate judete sunt si doar cu candidati PDL -, printre care si in Teleorman – de asemenea situatie identica cu PDL – judet in care vor candida presedintele PNL Crin Antonescu, pentru un mandat de senator, si secretarul general al PSD, Liviu Dragnea, pentru Camera Deputatilor.

Printre cei care care au ales sa candideze in Capitala se numara liberalii Ludovic Orban, Eugen Nicolaescu si Calin Popescu Tariceanu sau social-democratii Ecaterina Andronescu, Titus Corlatean si Rodica Nassar.

Judetul Alba

  •  Calin Potor – PNL – Colegiul 1 Camera Deputatilor
  • Ovidiu Viorel Jidveian – PSD – Colegiul 2 Camera Deputatilor
  • Dan Coriolan Simedru – PNL – Colegiul 3 Camera Deputatilor
  • Radu Eugeniu Coclici – PSD – Colegiul 4 Camera Deputatilor
  • Ioan Dirzu – PSD – Colegiul 5 Camera Deputatilor
  • Teodor Atanasiu – PNL – Colegiul 1 Senat
  • Nicolae Dobra – UNPR – Colegiul 2 Senat

 Judetul Arad

  • Flavius Luigi Maduta – PSD – Colegiul 1 Camera Deputatilor
  • Lia Ardelean – PC – Colegiul 2 Camera Deputatilor
  • Florin Galis – PNL – Colegiul 3 Camera Deputatilor
  • Mihai Calimente – PNL – Colegiul 4 Camera Deputatilor
  •  Ciprian Florin Luca – PSD – Colegiul 5 Camera Deputatilor
  • Dorel Gheorghe Caprar – PSD – Colegiul 6 Camera Deputatilor
  • Avram Craciun – UNPR – Colegiul 7 Camera Deputatilor
  • Ovidiu Marian – PNL – Colegiul 1 Senat
  • Ioan Cristina – PNL – Colegiul 2 Senat
  • Dorel Popa – PSD – Colegiul 3 Senat

Judetul Arges

  • Gheorghe Marin – PSD – Colegiul 1 Camera Deputatilor
  • Mircea Draghici – PSD – Colegiul 2 Camera Deputatilor
  • Ionela – Simona Oprescu – PSD – Colegiul 3 Camera Deputatilor
  • Theodor Catalin Nicolescu – PNL – Colegiul 4 Camera Deputatilor
  • Bogdan Niculescu Duvaz – PSD – Colegiul 5 Camera Deputatilor
  • Radu Costin Vasilica – PSD – Colegiul 6 Camera Deputatilor
  • Daniel Constantin – PC – Colegiul 7 Camera Deputatilor
  • Andrei Gerea – PNL – Colegiul 8 Camera Deputatilor
  • Catalin Radulescu – PSD – Colegiul 9 Camera Deputatilor
  • Ion Popa – PNL – Colegiul 1 Senat
  • Serban Valeca – PSD – Colegiul 2 Senat
  • Constantin Tamaga – PSD – Colegiul 3 Senat
  • Ionu Zisu – PNL – Colegiul 4 Senat

Judetul Bacau

  • Nicu Marcu – PNL – Colegiul 1 Camera Deputatilor
  • Cosmin Necula – PSD – Colegiul 2 Camera Deputatilor
  • Lucian – Manuel Ciubotaru – PNL – Colegiul 3 Camera Deputatilor
  • Lucian Sova – PSD – Colegiul 4 Camera Deputatilor
  • Viorica Marcu – PNL – Colegiul 5 Camera Deputatilor
  • Constantin Avram – PC – Colegiul 6 Camera Deputatilor
  • Ionel Palar – PNL – Colegiul 7 Camera Deputatilor
  • Iulian Iancu – PSD – Colegiul 8 Camera Deputatilor
  • Viorel Hrebenciuc – PSD – Colegiul 9 Camera Deputatilor
  • Petru – Gabriel Vlase – PSD – Colegiul 10 Camera Deputatilor
  • Dragos Luchian – PNL – Colegiul 1 Senat
  • Vasile Nistor – PC – Colegiul 2 Senat
  •  Dan Tataru – PSD – Colegiul 3 Senat
  • Damian Draghici – UNPR – Colegiul 4 Senat

Judetul Bihor

  • Ovidiu Bezi – PNL – Colegiul 1 Camera Deputatilor
  • Claudiu – Ioan Ciarnau – PNL – Colegiul 2 Camera Deputatilor
  • Lucia – Ana Varga – PNL – Colegiul 3 Camera Deputatilor
  • Gheorghe Costin – PNL – Colegiul 4 Camera Deputatilor
  • Gheorghe – Danut Bogdan – PSD – Colegiul 5 Camera Deputatilor
  • Ioan – Sorin Roman – PSD – Colegiul 6 Camera Deputatilor
  • Sonia – Maria Draghici – PSD – Colegiul 7 Camera Deputatilor
  • Ioan Cupsa – PNL – Colegiul 8 Camera Deputatilor
  • Florica Chereches – PNL – Colegiul 9 Camera Deputatilor
  • Traian Bodea – PC – Colegiul 1 Senat
  • Cristian Petru Bodea – PNL – Colegiul 2 Senat
  • Valeriu – Victor Boeriu – PNL – Colegiul 3 Senat
  • Florian Dorel – PSD – Colegiul 4 Senat

Judetul Bistrita-Nasaud

  • Adriana – Doina Pana – PSD – Colegiul 1 Camera Deputatilor
  • Vasile – Daniel Suciu – PSD – Colegiul 2 Camera Deputatilor
  • Alexandru Pugna – PSD – Colegiul 3 Camera Deputatilor
  • Nechita – Stelian – PNL – Colegiul 4 Camera Deputatilor
  • Dorin – Mircea Dobra – PNL – Colegiul 1 Senat
  • Ioan Denes – PNL – Colegiul 2 Senat
  • Judetul Botosani
  • Dumitru Gireada – PNL – Colegiul 1 Camera Deputatilor
  • Andrei Dolineaschi – PSD – Colegiul 2 Camera Deputatilor
  • Roxana – Florentina Anusca – PNL – Colegiul 3 Camera Deputatilor
  • Costel Sopica – PNL – Colegiul 4 Camera Deputatilor
  • Mihai Balta – PSD – Colegiul 5 Camera Deputatilor
  • Tamara – Dorina Ciofu – PSD – Colegiul 6 Camera Deputatilor
  • Doina – Elena Federovici – PSD – Colegiul 1 Senat
  • Petru Serban Mihailescu – UNPR – Colegiul 2 Senat
  • Viorel Grigoras – PNL – Colegiul 3 Senat

Judetul Brasov

  • Daniel – Catalin Zamfir – PNL – Colegiul 1 Camera Deputatilor
  • Ion Ochi – PSD – Colegiul 2 Camera Deputatilor
  • Mihai Aurel Dontu – PNL – Colegiul 3 Camera Deputatilor
  • Contantin Nita – PSD – Colegiul 4 Camera Deputatilor
  • Emil Nita – PSD – Colegiul 5 Camera Deputatilor
  • Ioan Adam – PSD – Colegiul 6 Camera Deputatilor
  • Ion Dinita – PC – Colegiul 7 Camera Deputatilor
  • Petre Roman – PNL – Colegiul 8 Camera Deputatilor
  • Sebastian Grapa – PNL – Colegiul 1 Senat
  • Viorel Chiriac – PSD – Colegiul 2 Senat
  • Ioan Ghise – PNL – Colegiul 3 Senat
  • Marius Neculoiu – PNL – Colegiul 4 Senat
  • Judetul Braila
  • Dorin Silviu Petre – UNPR – Colegiul 1 Camera Deputatilor
  • Vasile Varga – PNL – Colegiul 2 Camera Deputatilor
  • Viorel Marian Dragomir – PSD – Colegiul 3 Camera Deputatilor
  • Mihai Tudose – PSD – Colegiul 4 Camera Deputatilor
  • Cristian Rizea – PSD – Colegiul 5 Camera Deputatilor
  • Ion Rotaru – PSD – Colegiul 1 Senat
  • Catalin Boboc – PNL – Colegiul 2 Senat

Judetul Buzau

  • Adrian George Scutaru – PNL – Colegiul 1 Camera Deputatilor
  • Adrian Mocanu – PSD – Colegiul 2 Camera Deputatilor
  • Titi Holban – PNL – Colegiul 3 Camera Deputatilor
  • Erland Cocei – PNL – Colegiul 4 Camera Deputatilor
  • Marian Ghiveciu – PSD – Colegiul 5 Camera Deputatilor
  • Eugen Nicolicea – UNPR – Colegiul 6 Camera Deputatilor
  • Ion Marcel Ciolacu – PSD – Colegiul 7 Camera Deputatilor
  • Eugen Orlando Teodorovici – PSD – Colegiul 1 Senat
  • Doina – Anca Tudor – PNL – Colegiul 2 Senat
  • Victor Mocanu – PSD – Colegiul 3 Senat

Judetul Caras – Severin

  • Ioan Benga – PSD – Colegiul 1 Camera Deputatilor
  • Dan – Laurentiu Tocut – PNL – Colegiul 2 Camera Deputatilor
  • Ion Tabugan – UNPR – Colegiul 3 Camera Deputatilor
  • Valentin Rusu – PNL – Colegiul 4 Camera Deputatilor
  • Ion Mocioalca – PSD – Colegiul 5 Camera Deputatilor
  • Aurel Durut – PSD – Colegiul 1 Senat
  • Iosid Secasan – PNL – Colegiul 2 Senat

Judetul Calarasi

  • Daniel Florea – PSD – Colegiul 1 Camera Deputatilor
  • Valeriu Steriu – UNPR – Colegiul 2 Camera Deputatilor
  • Dan – Stefan Motreanu – PNL – Colegiul 3 Camera Deputatilor
  • Aurel Niculae – PNL – Colegiul 4 Camera Deputatilor
  • Raluca Surdu – PNL – Colegiul 5 Camera Deputatilor
  • Stefan – Liviu Tomoioaga – PNL – Colegiul 1 Senat
  • Iulian Dumitrescu – PNL – Colegiul 2 Senat

Judetul Cluj

  • Nechita – Adrian Oros – PNL – Colegiul 1 Camera Deputatilor
  • Steluta – Gustica Cataniciu – PNL – Colegiul 2 Camera Deputatilor
  • Aurelia Cristea – PSD – Colegiul 3 Camera Deputatilor
  • Irimie Popa – PSD – Colegiul 4 Camera Deputatilor
  • Radu Zlati – PNL – Colegiul 5 Camera Deputatilor
  • Cornel Itu – PSD – Colegiul 6 Camera Deputatilor
  • Ilarie Ivan – PSD – Colegiul 7 Camera Deputatilor
  • Vasile – Tudor Grumaz – PNL – Colegiul 8 Camera Deputatilor
  • Elena – Ramona Uioreanu – PNL – Colegiul 9 Camera Deputatilor
  • Leonard Artur Horvath – PC – Colegiul 10 Camera Deputatilor
  • Mircia Giurgiu – PSD – Colegiul 1 Senat
  • Serban Radulescu – PC – Colegiul 2 Senat
  • Marius Nicoara – PNL – Colegiul 3 Senat
  • Alexandru Cordos – PSD – Colegiul 4 Senat

Judetul Constanta

  • Gheorghe Dragomir – PNL – Colegiul 1 Camera Deputatilor
  • Mihai Lupu – PNL – Colegiul 2 Camera Deputatilor
  • Ileana – Cristina Dumitrache – PSD – Colegiul 3 Camera Deputatilor
  • Radu Babus – PSD – Colegiul 4 Camera Deputatilor
  • Victor – Gheorghe Manea – PNL – Colegiul 5 Camera Deputatilor
  • Eduard – Stelian Martin – PSD – Colegiul 6 Camera Deputatilor
  • Mircea – Titus Dobre – PSD – Colegiul 7 Camera Deputatilor
  • Manuela Mitrea – PSD – Colegiul 8 Camera Deputatilor
  • Remus Cernea – PSD – Colegiul 9 Camera Deputatilor
  • Madalin Voicu – PSD – Colegiul 10 Camera Deputatilor
  • Puiu Hasotti – PNL – Colegiul 1 Senat
  • Nicolae Moga – PSD – Colegiul 2 Senat
  • Alexandru Mazare – PSD – Colegiul 3 Senat
  • Mircea Banias – PC – Colegiul 4 Senat

Judetul Covasna

  • Emil Pantelimon – PNL – Colegiul 1 Camera Deputatilor
  • Corina Bote – PNL – Colegiul 2 Camera Deputatilor
  • Dan Suciu – PC – Colegiul 3 Camera Deputatilor
  • Horia Grama – PSD – Colegiul 4 Camera Deputatilor
  • Radita Palela – PSD – Colegiul 1 Senat
  • Marius Lucian Obreja – PNL – Colegiul 2 Senat

Judetul Dambovita

  • Vasile Horga – PNL – Colegiul 1 Camera Deputatilor
  • Rovana Plumb – PSD – Colegiul 2 Camera Deputatilor
  • Ion Stan – PSD – Colegiul 3 Camera Deputatilor
  • Ion Pargaru – PNL – Colegiul 4 Camera Deputatilor
  • Zisu Stanciu – PSD – Colegiul 5 Camera Deputatilor
  • Georgica Dumitru – PC – Colegiul 6 Camera Deputatilor
  • Ionut – Cristian Savoiu – PSD – Colegiul 7 Camera Deputatilor
  • Carmen – Ileana Moldovan – PSD – Colegiul 8 Camera Deputatilor
  • Leonardo Badea – PSD – Colegiul 1 Senat
  • Sorin Rosca – Stanescu – PNL – Colegiul 2 Senat
  • Valentin Calcan – PSD – Colegiul 3 Senat

Judetul Dolj

  • Constantin – Cosmin Enea – PNL – Colegiul 1 Camera Deputatilor
  • Nicolae Vasilescu – PSD – Colegiul 2 Camera Deputatilor
  • Ionut Marian Stroe – PNL – Colegiul 3 Camera Deputatilor
  • Florentin Gust – PSD – Colegiul 4 Camera Deputatilor
  • Petre Petrescu – PSD – Colegiul 5 Camera Deputatilor
  • Iulian – Claudiu Manda – PSD – Colegiul 6 Camera Deputatilor
  • Mihai Voicu – PNL – Colegiul 7 Camera Deputatilor
  • Daniel Iane – PNL – Colegiul 8 Camera Deputatilor
  • Valeriu Zgonea – PSD – Colegiul 9 Camera Deputatilor
  • Ion Calin – PSD – Colegiul 10 Camera Deputatilor
  • Cristiana – Irina Anghel – PC – Colegiul 1 Senat
  • Mihai – Viorel Fifor – PSD – Colegiul 2 Senat
  • Florea Voinea – PSD – Colegiul 3 Senat
  • Mario – Ovidiu Oprea – PNL – Colegiul 4 Senat
  • Mircea Geoana – PSD – Colegiul 5 Senat

Judetul Galati

  • Victor – Paul Dobre – PNL – Colegiul 1 Camera Deputatilor
  • Laurentiu Chirvasuta – UNPR – Colegiul 2 Camera Deputatilor
  • George Scarlat – PNL – Colegiul 3 Camera Deputatilor
  • Viorel Stefan – PSD – Colegiul 4 Camera Deputatilor
  • Dan Nica – PSD – Colegiul 5 Camera Deputatilor
  • Florin Costin Paslaru – PSD – Colegiul 6 Camera Deputatilor
  • Lucretia Rosca – PSD – Colegiul 7 Camera Deputatilor
  • Bogdan Ciuca – PC – Colegiul 8 Camera Deputatilor
  • Aurel Nechita – PSD – Colegiul 9 Camera Deputatilor
  • Ion Daniel Butunoiu – PSD – Colegiul 1 Senat
  • Gheorghe Saghian – PSD – Colegiul 2 Senat
  • Paul Ichim – PNL – Colegiul 3 Senat
  • Eugen Durbaca – PC – Colegiul 4 Senat

Judetul Giurgiu

  • Florian Nicolae – PSD – Colegiul 1 Camera Deputatilor
  • Marin Anton – PNL – Colegiul 2 Camera Deputatilor
  • Ioan Viorel Teodorescu – PNL – Colegiul 3 Camera Deputatilor
  • Daniel Chitoiu – PNL – Colegiul 4 Camera Deputatilor
  • Niculae Badalau – PSD – Colegiul 1 Senat
  • Lucian Iliescu – PNL – Colegiul 2 Senat

Judetul Gorj

  • Gheorghe Iana – PNL – Colegiul 1 Camera Deputatilor
  • Mihai Weber – PSD – Colegiul 2 Camera Deputatilor
  • Scarlat Iriza – PSD – Colegiul 3 Camera Deputatilor
  • Camelia Khraibani – PSD – Colegiul 4 Camera Deputatilor
  • Vasile Popeanga – PSD – Colegiul 5 Camera Deputatilor
  • Victor Ponta – PSD – Colegiul 6 Camera Deputatilor
  • Dumitru – Dian Popescu – PNL – Colegiul 1 Senat
  • Toni Grebla – PSD – Colegiul 2 Senat

Judetul Harghita

  • Niculae Niga – PNL – Colegiul 1 Camera Deputatilor
  • Cristina Vaida – PNL – Colegiul 2 Camera Deputatilor
  • Ioan Craciunas – PNL – Colegiul 3 Camera Deputatilor
  • Teodor Constantin Dobrean – PNL – Colegiul 4 Camera Deputatilor
  • Mircea Dusa – PSD – Colegiul 5 Camera Deputatilor
  • Alexandru Tompe – PNL – Colegiul 1 Senat
  • Dane Emanuel Petrut – PSD – Colegiul 2 Senat

Judetul Huneodoara

  • Laurentiu Nistor – PSD – Colegiul 1 Camera Deputatilor
  • Natalia – Elena Intotero – PSD – Colegiul 2 Camera Deputatilor
  • Dan – Radu Rusanu – PNL – Colegiul 3 Camera Deputatilor
  • Cornel – Cristian Resmerita – PSD – Colegiul 4 Camera Deputatilor
  • Ioan Rus – PSD – Colegiul 5 Camera Deputatilor
  • Radu – Bogdan Timpau – PNL – Colegiul 6 Camera Deputatilor
  • Eleonora – Carmen Harau – PNL – Colegiul 7 Camera Deputatilor
  • Vasile – Cosmin Nicula – PSD – Colegiul 1 Senat
  • Dorin Paran – PNL – Colegiul 2 Senat
  • Marian Campeanu – PNL – Colegiul 3 Senat

Judetul Ialomita

  • Cristina Pocora – PNL – Colegiul 1 Camera Deputatilor
  • Marian Neacsu – PSD – Colegiul 2 Camera Deputatilor
  • Mihaita Gaina – PSD – Colegiul 3 Camera Deputatilor
  • Aurelian Ionescu – PC – Colegiul 4 Camera Deputatilor
  • Pavel Marian – PSD – Colegiul 1 Senat
  • Ion Toma – UNPR – Colegiul 2 Senat

Judetul Iasi

  • Corneliu – Mugurel Cozmaciu – PNL – Colegiul 1 Camera Deputatilor
  • Relu Fenechiu – PNL – Colegiul 2 Camera Deputatilor
  • Constantin Adascalitei – PSD – Colegiul 3 Camera Deputatilor
  • Vasile Mocanu – PSD – Colegiul 4 Camera Deputatilor
  • Neculai Ratoi – PSD – Colegiul 5 Camera Deputatilor
  • Anghel Stanciu – PSD – Colegiul 6 Camera Deputatilor
  • Costel Alexe – PNL – Colegiul 7 Camera Deputatilor
  • Gheorghe Emacu – UNPR – Colegiul 8 Camera Deputatilor
  • Cristina Nichita – PSD – Colegiul 9 Camera Deputatilor
  • Sorin Avram Iacoban – PSD – Colegiul 10 Camera Deputatilor
  • Grigore Craciunescu – PNL – Colegiul 11 Camera Deputatilor
  • Anton Dobos – PNL – Colegiul 12 Camera Deputatilor
  • Varujan Vosganian – PNL – Colegiul 1 Senat
  • Sorin Constantin Lazar – PSD – Colegiul 2 Senat
  • Florin Constantinescu – PSD – Colegiul 3 Senat
  • Mihaela Popa – PNL – Colegiul 4 Senat
  • Marin Burlea – PNL – Colegiul 5 Senat

Judetul Ilfov

  • Radu Stroe – PNL – Colegiul 1 Camera Deputatilor
  • Ninel Peia – PSD – Colegiul 2 Camera Deputatilor
  • Hubert Petru Stefan Thuma – PNL – Colegiul 3 Camera Deputatilor
  • Eduard Hellvig – PNL – Colegiul 4 Camera Deputatilor
  • Gabriela Firea – PSD – Colegiul 1 Senat
  • Nicolae Nasta – PNL – Colegiul 2 Senat

Judetul Maramures

  • Mircea Dolha – PNL – Colegiul 1 Camera Deputatilor
  • Florin Cristian Tataru – PSD – Colegiul 2 Camera Deputatilor
  • Calin Vasile Andrei Matei – PSD – Colegiul 3 Camera Deputatilor
  • Doru – Brasoan Lese – PNL – Colegiul 4 Camera Deputatilor
  • Gheorghe Simon – PSD – Colegiul 5 Camera Deputatilor
  • Camelia Negrut – PC – Colegiul 6 Camera Deputatilor
  • Vasile Berci – PNL – Colegiul 7 Camera Deputatilor
  • Liviu Titus Pasca – PNL – Colegiul 1 Senat
  • Marius Sorin Ovidiu Bota – PSD – Colegiul 2 Senat
  • Liviu Marian Pop – PSD – Colegiul 3 Senat

Judetul Mehedinti

  • Rodin Traicu – PSD – Colegiul 1 Camera Deputatilor
  • Petre Daea – PSD – Colegiul 2 Camera Deputatilor
  • Viorel Palasca – PNL – Colegiul 3 Camera Deputatilor
  • Marius Manolache – PSD – Colegiul 4 Camera Deputatilor
  • Serban Nicoale – PSD – Colegiul 1 Senat
  • Tudor Chiuariu – PNL – Colegiul 2 Senat

Judetul Mures

  • Dan Stefan Simpalean – PNL – Colegiul 1 Camera Deputatilor
  • Corneliu Florin Buicu – PSD – Colegiul 2 Camera Deputatilor
  • Lorand Istvan Lukacs – PNL – Colegiul 3 Camera Deputatilor
  • Manuel Augustin Butiulca – PNL – Colegiul 4 Camera Deputatilor
  • Gheorghe Dinu Socotar – PC – Colegiul 5 Camera Deputatilor
  • Anne Rose Juganaru – PSD – Colegiul 6 Camera Deputatilor
  • Ioan Cristian Chirtes – PNL – Colegiul 7 Camera Deputatilor
  • Vasile Gliga – PSD – Colegiul 8 Camera Deputatilor
  • Stefan Somesan – PSD – Colegiul 1 Senat
  • Ioan Cosmin Duma – PNL – Colegiul 2 Senat
  • Akos Daniel Mora – PNL – Colegiul 3 Senat
  • Petru Alexandru Fratean – PSD – Colegiul 4 Senat

Judetul Neamt

  • Vasile Catalin Dragusanu – PC – Colegiul 1 Camera Deputatilor
  • Vlad Marcoci – PSD – Colegiul 2 Camera Deputatilor
  • Liviu Harbuz – PSD – Colegiul 3 Camera Deputatilor
  • Liviu Bratescu – PNL – Colegiul 4 Camera Deputatilor
  • Ioan Muntean – PSD – Colegiul 5 Camera Deputatilor
  • Dorinel Ursarescu – PNL – Colegiul 6 Camera Deputatilor
  • Ionel Arsene – PSD – Colegiul 7 Camera Deputatilor
  • Marian Enache – UNPR – Colegiul 8 Camera Deputatilor
  • Eugen Tapu Nazare – PNL – Colegiul 1 Senat
  • Ioan Chelaru – PSD – Colegiul 2 Senat
  • Octavian Liviu Bumbu – UNPR – Colegiul 3 Senat

Judetul Olt

  • Constantin Stelian Emil Mot – PSD – Colegiul 1 Camera Deputatilor
  • Daniel Ionut Barbulescu – PSD – Colegiul 2 Camera Deputatilor
  • Florin Iordache – PSD – Colegiul 3 Camera Deputatilor
  • Virgil Delureanu – PSD – Colegiul 4 Camera Deputatilor
  • Dan Ciocan – PSD – Colegiul 5 Camera Deputatilor
  • Gigel Sorinel Stirbu – PNL – Colegiul 6 Camera Deputatilor
  • Alexandru Stanescu – PSD – Colegiul 7 Camera Deputatilor
  • Darius Valcov – PSD – Colegiul 1 Senat
  • Mihai Nita – PC – Colegiul 2 Senat
  • Dan Sova – PSD – Colegiul 3 Senat

Judetul Prahova

  • Mircea Rosca – PNL – Colegiul 1 Camera Deputatilor
  • Virgil Guran – PNL – Colegiul 2 Camera Deputatilor
  • Gratiela – Leocadia Gavrilescu – PNL – Colegiul 3 Camera Deputatilor
  • Sebastian Ghita – PSD – Colegiul 4 Camera Deputatilor
  • Sorin Teju – PNL – Colegiul 5 Camera Deputatilor
  • Sorin Chivu – UNPR – Colegiul 6 Camera Deputatilor
  • Alexandri Nicolae – PNL – Colegiul 7 Camera Deputatilor
  • Vlad Alexandru Cosma – PSD – Colegiul 8 Camera Deputatilor
  • Alexandru – Mihai Stefanescu – PC – Colegiul 9 Camera Deputatilor
  • Ion Eparu – PSD – Colegiul 10 Camera Deputatilor
  • Paul Dumbravanu – PNL – Colegiul 11 Camera Deputatilor
  • Andrei Valentin Sava – PSD – Colegiul 12 Camera Deputatilor
  • Georgica Severin – PSD – Colegiul 1 Senat
  • Daniel Savu – PSD – Colegiul 2 Senat
  • Ion Luchian – PNL – Colegiul 3 Senat
  • Stefan Radu Oprea – PSD – Colegiul 4 Senat
  • Augustin Constantin Mitu – PSD – Colegiul 5 Senat

Judetul Satu – Mare

  • Nicolae Bura – PSD – Colegiul 1 Camera Deputatilor
  • Ovidiu Silaghi – PNL – Colegiul 2 Camera Deputatilor
  • Octavian Petric – PSD – Colegiul 3 Camera Deputatilor
  • Viorel Vasile Buda – PC – Colegiul 4 Camera Deputatilor
  • Ciprian George Ardelean – PSD – Colegiul 5 Camera Deputatilor
  • Valer Marian – PSD – Colegiul 1 Senat
  • Virgil Enatescu – PNL – Colegiul 2 Senat

Judetul Salaj

  • Dorel Nicolae Oros – PNL – Colegiul 1 Camera Deputatilor
  • Alexandru Serban – PSD – Colegiul 2 Camera Deputatilor
  • Iuliu Nosa – PSD – Colegiul 3 Camera Deputatilor
  • Gheorghe Mirel Talos – PNL – Colegiul 4 Camera Deputatilor
  • Calin Bagarean – PNL – Colegiul 1 Senat
  • Gheorghe Pop – PSD – Colegiul 2 Senat

Judetul Sibiu

  • Ioan Tamaian – PNL – Colegiul 1 Camera Deputatilor
  • Florin – Ioan Orlatan – PSD – Colegiul 2 Camera Deputatilor
  • Gheorghe Roman – PSD – Colegiul 3 Camera Deputatilor
  • Ioan Axente – PSD – Colegiul 4 Camera Deputatilor
  • Gheorghe Fraticiu – PSD – Colegiul 5 Camera Deputatilor
  • Mircea Vasile Cazan – PNL – Colegiul 6 Camera Deputatilor
  • Sorin Iliesiu – PNL – Colegiul 1 Senat
  • Viorel Arcas – PSD – Colegiul 2 Senat
  • Nicolae Neagu – PNL – Colegiul 3 Senat

Judetul Suceava

  • Stefan Alexandru Baisanu – PNL – Colegiul 1 Camera Deputatilor
  • Paul Rusu – PC – Colegiul 2 Camera Deputatilor
  • Gavril Mirza – PSD – Colegiul 3 Camera Deputatilor
  • Eugen Constantin Uricec – PSD – Colegiul 4 Camera Deputatilor
  • Ioan Stan – PSD – Colegiul 5 Camera Deputatilor
  • Constantin Galan – PNL – Colegiul 6 Camera Deputatilor
  • Ovidiu Cristian Iane – PSD – Colegiul 7 Camera Deputatilor
  • Eugen Bejinariu – PSD – Colegiul 8 Camera Deputatilor
  • Dumitru Parda – PNL – Colegiul 9 Camera Deputatilor
  • Iulian Radu Surugiu – PNL – Colegiul 10 Camera Deputatilor
  • Neculai Bereanu – PSD – Colegiul 1 Senat
  • Tiberiu Marius Badratan – PSD – Colegiul 2 Senat
  • Ovidiu Liviu Dontu – PSD – Colegiul 3 Senat
  • Mihai Neagu – PC – Colegiul 4 Senat

Judetul Teleorman

  • Elena Catalina Stefanescu – PSD – Colegiul 1 Camera Deputatilor
  • Adrian Constantin Simionescu – PSD – Colegiul 2 Camera Deputatilor
  • Liviu Dragnea – PSD – Colegiul 3 Camera Deputatilor
  • Valentin Gabriel Boboc – PSD – Colegiul 4 Camera Deputatilor
  • Florica Ica Calota – PNL – Colegiul 5 Camera Deputatilor
  • Marin Almajanu – PNL – Colegiul 6 Camera Deputatilor
  • Nicolae Mohanu – PSD – Colegiul 1 Senat
  • Crin Antonescu – PNL – Colegiul 2 Senat
  • Timotei Stuparu – PSD – Colegiul 3 Senat

Judetul Timis

  • Horia Cristian – PNL – Colegiul 1 Camera Deputatilor
  • Sorin Mihai Grindeanu – PSD – Colegiul 2 Camera Deputatilor
  • Maria Grapini – PC – Colegiul 3 Camera Deputatilor
  • Ion Raducanu – UNPR – Colegiul 4 Camera Deputatilor
  • Cosmin Lascut Costa – PNL – Colegiul 5 Camera Deputatilor
  • Catalin Tiuch – PSD – Colegiul 6 Camera Deputatilor
  • Sorin Constantin Stragea – PSD – Colegiul 7 Camera Deputatilor
  • Petru Andea – PSD – Colegiul 8 Camera Deputatilor
  • Dorel Covaci – PSD – Colegiul 9 Camera Deputatilor
  • Gheorghe Ciobanu – PSD – Colegiul 10 Camera Deputatilor
  • Ben – Ori Ardelean – PNL – Colegiul 1 Senat
  • Petru Ehegartner – PNL – Colegiul 2 Senat
  • Matei Suciu – PSD – Colegiul 3 Senat
  • Ilie Sarbu – PSD – Colegiul 4 Senat

Judetul Tulcea

  • Neviser Zaharcu – PSD – Colegiul 1 Camera Deputatilor
  • Marian Avram – PSD – Colegiul 2 Camera Deputatilor
  • Octavian Marius Popa – PNL – Colegiul 3 Camera Deputatilor
  • Ion Blana – PSD – Colegiul 4 Camera Deputatilor
  • Octavian Motoc – PNL – Colegiul 1 Senat
  • Trifon Belacurencu – PSD – Colegiul 2 Senat

Judetul Vaslui

  • Victor Cristea – PSD – Colegiul 1 Camera Deputatilor
  • Dan Bordeianu – PNL – Colegiul 2 Camera Deputatilor
  • Florin Ciurariu – PNL – Colegiul 3 Camera Deputatilor
  • Adrian Solomon – PSD – Colegiul 4 Camera Deputatilor
  • Ana Birchall – PSD – Colegiul 5 Camera Deputatilor
  • Toader Dima – PSD – Colegiul 6 Camera Deputatilor
  • Irinel Ion Stativa – PSD – Colegiul 7 Camera Deputatilor
  • Doina Silistru – PSD – Colegiul 1 Senat
  • Gabriela Cretu – PSD – Colegiul 2 Senat
  • Nelu Tataru – PNL – Colegiul 3 Senat

Judetul Valcea

  • Traian Dobrinescu – PNL – Colegiul 1 Camera Deputatilor
  • Constantin Radulescu – PSD – Colegiul 2 Camera Deputatilor
  • Constantin – Dan Mazilu – UNPR – Colegiul 3 Camera Deputatilor
  • Vasile Bleotu – PSD – Colegiul 4 Camera Deputatilor
  • Cristian Buican – PNL – Colegiul 5 Camera Deputatilor
  • Aurel Vladoiu – PSD – Colegiul 6 Camera Deputatilor
  • Laurentiu Florian Coca – PSD – Colegiul 1 Senat
  • Remus Daniel Nitu – PNL – Colegiul 2 Senat
  • Marin Adranel Cotescu – PNL – Colegiul 3 Senat

Judetul Vrancea

  • Nicolae – Ciprian Nica – PSD – Colegiul 1 Camera Deputatilor
  • Anghel Tilvar – PSD – Colegiul 2 Camera Deputatilor
  • Nini Sapunaru – PNL – Colegiul 3 Camera Deputatilor
  • Miron Mitrea – PSD – Colegiul 4 Camera Deputatilor
  • Laurentiu Tigaeru Rosca – PNL – Colegiul 5 Camera Deputatilor
  • Victor Roman – PSD – Colegiul 6 Camera Deputatilor
  • Petru Filip – PSD – Colegiul 1 Senat
  • Cristian – Sorin Dumitrescu – PSD – Colegiul 2 Senat

Etichete:, , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Comentariile nu sunt permise.

%d blogeri au apreciat asta: